Голова Національного банку України Кирило Шевченко та його заступник Олексій Шабан 15 липня 2021 року в межах робочого візиту до Великої Британії зустрілися з головою Банку Англії Ендрю Бейлі .
Сторони обговорили наслідки коронакризи для економічної ситуації в Україні та Великій Британії, а також можливі варіанти відповідей на пов’язані з нею нові виклики.
Очільники центробанків також поспілкувалися про переваги багаторічної співпраці двох інституцій у різних напрямах.
«Національний банк України високо цінує довготривалі відносини та підтримку Банку Англії в сфері надання технічної та експертної допомоги. Експерти Банку Англії долучаються як учасники та доповідачі до міжнародних заходів з обміну досвідом, що проводить Національний банк України. Сподіваюся на продовження цієї традиції», – відзначив Кирило Шевченко.
Голова НБУ додав, що, зважаючи на значний прогрес, якого досягла Велика Британія у напрямі розвитку цифрових валют, Національний банк буде вдячний Банку Англії за можливість співпраці та обміну досвідом у цій сфері.
Керівники двох центробанків також обговорили основні напрями цифровізації фінансового сектору. Зокрема, стратегічні цілі НБУ з побудови стійкої фінтех-екосистеми в Україні – підвищення цифрової та фінансової грамотності населення, розроблення та запуск регуляторної “пісочниці” для швидкого тестування інноваційних проєктів.
«Цифровізація фінансового сектору та розвиток фінтеху є стратегічними напрямами діяльності Національного банку. Наші ініціативи пов’язані з розвитком платіжної інфраструктури, підвищенням якості регулювання та прийняття рішень щодо обігу готівки та платежів», – зазначив Кирило Шевченко.
Сторони домовилися продовжувати взаємодію для обміну досвідом за цими напрямами, а також співпрацювати в межах проєктів технічної допомоги, що реалізуються міжнародними організаціями та об’єднаннями.
Нагадаємо, що експерти Банку Англії постійно залучаються до технічних місій міжнародних організацій, проєкти яких реалізуються в Україні, зокрема й для Національного банку України. Крім того, Уряд Великої Британії через Good Governance Fund фінансує проєкти й ініціативи з метою поширення досвіду Банку Англії за напрямами, що становлять інтерес для Національного банку України.