Національний банк першим серед державних установ розробив нову інституційну Стратегію, сфокусовану на спротив російській агресії та відновлення країни.
Після дворічного впровадження Стратегію Національного банку до 2025 року було змінено у 2023 році у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням росії.
У новій Стратегії ми враховуємо фактори впливу вторгнення росії на умови функціонування фінансової системи.
Візія та Місія Національного банку уточнені, щоб відповідати викликам військової агресії.
Для найкращої реалізації Візії та Місії в існуючих умовах та задоволення очікувань клієнтів стратегічні завдання Національного банку ураховують виклики, що постають, у двох векторах: спротив російській агресії та відновлення країни.
Значна невизначеність та волатильність середовища, які ми спостерігаємо сьогодні, вимагають гнучкості у плануванні та використанні інструментів реалізації для швидшого та ефективнішого реагування на зміни. У цій невизначеності ми плануємо зону визначеності та заздалегідь формуємо альтернативні плани дій за будь-якого розвитку подій.
Національний банк спроможний реалізовувати свій мандат за будь-яких умов та об’єднати ключових гравців фінансової екосистеми для збереження фінансової стійкості країни та забезпечення фінансової інклюзії громадян.
Стратегічні цілі зосереджені на основних функціях – забезпеченні цінової та фінансової стабільності та підтримці країни на шляху до перемоги.
Реалізація Стратегії здійснюватиметься за п’ятьма стратегічними цілями розвитку. Перші чотири – спрямовані назовні на задоволення потреб учасників фінансової екосистеми. П’ята ціль – "Ефективний центральний банк" – покликана поліпшити реалізацію Місії та Візії Національного банку через внутрішню трансформацію.
Стратегічні цілі деталізуються у 25 стратегічних ініціативах, на досягненні яких центральний банк зосередить свої зусилля упродовж наступних років.
Нова Стратегія має такі фокуси: