23 травня 2025 року відбудеться Форум молодих дослідників, організований Національним банком України. Захід пройде в Києві в довгоочікуваному офлайн-форматі.
Традиція співпраці Національного банку зі студентами та молодими дослідниками започаткована у 2018 році. Відтоді наукові конференції студентів та молодих дослідників проходили щорічно, за винятком вимушеної перерви у 2022 році.
Цьогоріч формат такої співпраці розширено: в межах Форуму відбудуться як традиційні доповіді учасників з презентаціями завершених досліджень, так і постерні презентації розширених анотацій чи перспективних дослідницьких пропозицій.
Форум стане майданчиком не лише для представлення наукових досліджень, а й для обговорення ідей, аналізу проміжних результатів, отримання професійних коментарів і рекомендацій від провідних експертів, а також налагодження контактів у дослідницькому середовищі України.
Тематика заходу охоплюватиме актуальні виклики для центральних банків в умовах економічних потрясінь, глобальної невизначеності, наслідків війни, фрагментаційних процесів і повоєнного відновлення.
Національний банк обрав найкращі роботи для презентації на Форумі. Серед авторів – студенти та аспіранти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного університету "Києво-Могилянська академія", Київської школи економіки, Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", American University Kyiv, Одеського національного економічного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Під час заходу презентуватимуться дослідження широкого спектру тем:
- асиметричний вплив монетарної політики на кредитні ставки МСП;
- від кліків до кар'єри: про що говорить найпопулярніший сайт пошуку роботи в Україні про тенденції працевлаштування на регіональному рівні;
- оцінювання надійності показників валютних інтервенцій через динамічні макроекономічні взаємозв’язки;
- цільові довгострокові програми рефінансування (TLTROs) в Україні як спосіб кредитування, що надає НБУ;
- асиметричний вплив монетарної політики НБУ на споживче кредитування в умовах війни: емпіричний аналіз регіональних відмінностей;
- організація системи управління ризиками в українських банках;
- стійкість курсу гривні в умовах світової торговельної напруги: виклики та можливості здобувачів;
- основні чинники виникнення ризиків у споживчому кредитуванні та способи їх мінімізації;
- Хорватія vs Боснія: чий шлях після війни ближчий до потреб України;
- оцінка диференційованих наслідків кліматичних змін для економічних та фінансових циклів в Україні;
- фундаментальний аналіз детермінантів ринку золота в умовах посилення геоекономічної напруженості;
- як війна змінює економіку: погляд крізь призму трансформації імпорту під час війни.
У межах Форуму буде представлено ключову доповідь Віктора Козюка, професора Західноукраїнського національного університету, на тему "Незалежність центральних банків: як дослідження змінили інститути монетарної політики".
Програму Форуму та інформацію про доповідачів можна переглянути за посиланням.
Форум транслюватиметься на сайті та офіційному каналі YouTube Національного банку.
Долучайтеся до трансляції та до зустрічі на Форумі!